Възстановеният басейн в детска градина вече функционира

Възстановеният басейн в детска градина вече функционира

Възстановеният детски басейн в ДГ №11 „Знаме на мира“ отново се използва от децата. Басейнът е част от сградата на детската градина още от построяването ѝ през 1985 г.

Той е функционирал до 2000 г., след което в продължение на около 25 години не е бил в експлоатация.

След извършеното възстановяване съоръжението вече се използва в обновена и безопасна среда. Заниманията във вода се приемат с интерес от децата, които участват активно.

„Водните дейности подпомагат двигателната активност, координацията и увереността на децата. Стремим се да осигуряваме условия, които съчетават играта с развитието и грижата за здравето“, каза д-р Радостина Спасова – директор на ДГ №11 „Знаме на мира“.

Детски басейн вече функционира и в ДГ №4, където също се провеждат водни занимания с децата.