Кърлеж ухапа перничанка посред зима, с лаймска болест е

Кърлеж ухапа перничанка посред зима, с лаймска болест е

Жена е с лаймска болест след ухапване от кърлеж. Случаят е от Перник и е регистриран в периода 9-15 февруари, съобщава Регионалната здравна инспекция.

Заразената е на 39 години. Тя се лекува стационарно в Инфекциозно отделение на МБАЛ „Рахила Ангелова“ в Перник.

През посочения период са регистрирани също 3 случая на варицела и 7 на скарлатина. Заболелите са предимно деца.

53-годишен мъж от пернишкото село Дивотино пък е диагностициран с туберкулоза. Той е настанен на лечение в Белодробната болница в Перник. В здравни заведения са настанени и едно дете и двама възрастни заради ентероколит.