Семейство от радомирското село Гълъбник са загиналите при тежката катастрофа край радомирското село Друган. Това съобщиха от полицията в Перник.
Трагедията стана на 14 март около 13:36 ч. на изхода на селото в посока с. Червена могила. Лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 72-годишен жител на радомирското с. Гълъбник, изгубил управлението над автомобила и навлязъл в лентата за насрещно движение, където се ударил в „Шкода Октавия“, управлявана от 62-годишен мъж от софийското с. Вакарел.
В резултат на сблъсъка на място са загинали водачът на фолксвагена и 69-годишната му съпруга. Шофьорът на шкодата и тримата му спътници – двама мъже на 18 и 71 години и жена на 67 години – са закарани в МБАЛ „Р. Ангелова“ за преглед. 71-годишният е оставен за лечение с комоцио, а останалите са освободени с повърхностни наранявания.
62-годишният мъж е изпробван за алкохол и наркотични вещества, като резултатите са отрицателни. Извършен е оглед на местопроизшествието и е уведомена прокуратурата.
Образувано е досъдебно производство и работата по случая продължава.

