Два случая на заболяването скарлатина са регистрирани в общините Брезник и Перник в периода 16 – 22 март, съобщиха от Регионална здравна инспекция-Перник.
Заболелите са деца на 6 години от град Брезник и на 5 години от село Драгичево. Лекуват се амбулаторно от личните си лекари.
Извършени са епидемиологични проучвания на регистрираните случаи. Предприети са необходимите противоепидемични мерки спрямо болните и контактните лица. Няма заболели от контактните.

